Už Vás nebaví řízení zakázek v aplikaci EXCEL? ; Chcete vědět, co se na stavbách děje? ; Dokážete jednoduše porovnat plán a skutečnost? ; Chcete mít aktuální přehled o ekonomice zakázek?

Oborová řešení
Stavební a montážní

PRO STAVAŘE A DEVELOPERY:
SPECIÁLNÍ ŘÍZENÍ STAVEBNÍ VÝROBY
PŘEHLEDNĚ, JEDNODUŠE A RYCHLE!

Řízení stavební výroby
Elegis construction

Řízení stavební výroby

 • MECHANIZACE
 • SMLOUVY A OSTATNÍ DOKUMENTY 
 • DOPRAVA
 • SUBDODÁVKY
 • ODPADOVÉ HOSPODÁŘSTVÍ
 • MZT
 • BOZP
 • KALKULACE A ROZPOČTY
 • LIMITKY A NÁKUP MATERIÁLU
 • MARKETING A OBCHOD
 • PŘÍPRAVA STAVBY A TECHNOLOGICKÉ METODY

Mám zájem

VLASTNOSTI PRODUKTU

JAK TO FUNGUJE?
Funkcionalita systému
proč elegis

JAK TO FUNGUJE?

 1. SNÍŽENÍ NÁKLADŮ - Používání výrobního informačního systému Building One má dle našich zákazníků prokazatelný vliv na snížení nákladů a celkové zvýšení úrovně kontroly a řízení společnosti, v neposlední řadě také zlepšení konkurenceschopnosti a ziskovosti
 2. POMĚR CENA VÝKON - Příjemná cena, nízké náklady na provoz
 3. OKAMŽITÉ INFORMACE - Přináší okamžitý a aktuální pohled o stavu jednotlivých zakázek
 4. KONTROLA A PLÁNOVÁNÍ - Jednoduše a přehledně kontroluje a plánuje subdodávky
 5. CENOVÁ KALKULACE - Pomáhá se stanovením nabídkové ceny na základě již realizovaných projektů
 6. SPOLEHLIVOST A STABILITA - Tisícemi uživatelů a mnoha lety prověřená funkčnost
 7. AUTOMATICKÁ UPOZORNĚNÍ - Building One včas a sám informuje o událostech, které vyžadují pozornost
 8. PLÁNOVÁNÍ A KONTROLA - Informační systém podporuje plánování a kontroluje dodržení plánů
 9. SNADNÉ ROZHODOVÁNÍ - Informační systém Building One poskytuje aktuální data pro rozhodování
 10. PROKAZATELNÉ VÝSLEDKY - Práce se systémem přináší prokazatelné výsledky a ulehčuje uživatelům práci
 11. INTUITIVNÍ OVLÁDÁNÍ - Jednoduché, příjemné a intuitivní ovládání
 12. PODPORA - Odborný tým konzultantů a schopnost systému přizpůsobit se individuálním požadavkům

výhody řešení

Zamezte ztrátám

Mějte ziskové zakázky

Zamezte ztrátám

Mějte ziskové zakázky
Více
Jedním z charakteristických přínosů, který výrobní informační systém Building One přináší, je, že máte okamžitý aktuální přehled o dění v celé firmě a na jednotlivých zakázkách. Dokážete sledovat jednotlivé zakázky přesně tak, jak budete potřebovat a v takové podrobnosti a struktuře, která Vám bude vyhovovat. Nestane se Vám, že zapomenete na nějaký termín, nebo že přesáhnete plánovaný rozpočet, aniž byste o tom okamžitě věděli – naopak – Building One disponuje funkcemi hlídání budoucích nákladů a umí včas upozornit na problémové oblasti. Stejné je to i se sledováním a hlídáním termínů.

Využijte zkušenosti z předchozích

Udělejte nové zakázky ziskovějšími

Využijte zkušenosti z předchozích

Udělejte nové zakázky ziskovějšími
Více
Jedním z často zmiňovaných přínosů, který výrobní informační systém Building One vykazuje a naši zákazníci to potvrzují je, že dokáží využít zkušenosti z předchozích zakázek při naceňování nových projektů. Přesně ví, která část zakázky byla zisková a kolik, ale také která část zakázky zisková případně nebyla a hlavně vědí PROČ. Díky těmto informacím dokáží sestavit reálné rozpočty a kalkulace zakázky.

Dozvídáte se některé informace se zpožděním?

Nechte se informovat!

Dozvídáte se některé informace se zpožděním?

Nechte se informovat!
Více
Výrobní informační systém Building One disponuje funkcemi pro sledování důležitých událostí v dění firmy i jednotlivých staveb. Díky tomu můžete mít každý den k dispozici informace, které si přejete a jsou pro Vás důležité. Tyto informace Vám mohou být doručeny např. prostřednictvím e-mailu, ale i mnoha jinými způsoby.

Mějte vše pod kontrolu

Subdodavatele, materiál, atd.

Mějte vše pod kontrolu

Subdodavatele, materiál, atd.
Více
Naši zákazníci potvrzují, že výrobní informační systém Building One jim pomohl efektivně vybírat, řídit a kontrolovat subdodavatele. Již se jim nestává, že by subdodavatelům zaplatili více, než bylo nasmlouváno, nebo že by zaplatili dříve, než zaplatí investor či uvolnili zádržné vůči subdodavateli v předstihu.

Z pohledu materiálů na zakázky je zde rovněž celá řada zajímavých přínosů. Mezi hlavní patří hlídání spotřeby na jednotlivých stavbách a okamžité upozornění na odchylku oproti rozpočtu, hromadné nakupování materiálů napříč stavbami a mnohé další.

Je důležité, aby se informační systém dokázal přizpůsobit?

Je důležité, aby se informační systém dokázal přizpůsobit?

Více
Mnohé studie ukazují, že ano. Naše zkušenosti, resp. zkušenosti našich zákazníků to jen a jen potvrzují. Každá firma má svá specifika a osobitý charakter. Pokud se informační systém tomuto dokáže přizpůsobit, pak může znamenat opravdu velký a prokazatelný přínos pro firmu. V souladu s touto filosofií je navržen Building One, který je u každého našeho zákazníka přizpůsoben přesně jeho potřebám.

Příjemná cena

Nízké náklady na provoz

Příjemná cena

Nízké náklady na provoz
Více
Napište nám o nezávaznou cenovou nabídku a budete mile překvapeni jak cenou řešení, tak nízkými provozními náklady.

Moderní řešení

Které odpovídá současným trendům

Moderní řešení

Které odpovídá současným trendům
Více
Systém pro řízení stavební výroby Building One je pravidelně modernizován a doplňován o novou funkcionalitu, aby vyhovoval současným trendům v oblasti informačních systémů.

Na vývoji se podílí nejen programátoři, ale především odborníci z oblasti stavebnictví, kteří mají dlouholeté zkušenosti z oblasti stavebnictví (byli dlouholetými zaměstnanci nejrůznějších stavebních firem).

Součástí systému jsou manažerské nástroje

(Business Intelligence)

Součástí systému jsou manažerské nástroje

(Business Intelligence)
Více
Řízení stavební výroby  Building One obsahuje funkcionality Business Intelligence.

Více si o Business Intelligence BI One přečtete na samostatné stránce zde.

Jaký je rozsah funkcionality?

Systému pro řízení stavební výroby Building One

Jaký je rozsah funkcionality?

Systému pro řízení stavební výroby Building One
Více
Building One obsahuje vše, co stavení firma potřebuje

Zkušenosti mnohých stavebních firem potvrzují, že výrobní informační systému Building One obsahuje veškerou funkcionalitu potřebnou pro celkové řízení stavební firmy, počínaje marketingem a obchodní fází, až po vyhodnocení stavby, garance a záruky.

Building One byl vyvinut ve spolupráci se stavebními společnostmi, resp. na základě jejich požadavků a potřeb. Vývoj tohoto výrobního informačního systému neustále pokračuje.
ELEGIS SOLUTION

mobilní řešení

  Zjistit více
mobilní řešení

související služby

Informační systém ELEGIS Solution je speciálně navržen pro mobilní zařízení. Jednoduchost a přehlednost firemního systému zaručuje responzivita (optimalizované zobrazení webových stránek na různých zařízeních).
více
ŘÍZENÍ STAVEBNÍ VÝROBY

ELEGIS Construction je informační systém navržen speciálně pro potřeby firem působících v oblasti stavebnictví, inženýringu nebo developerských aktivit, ale také firem zabývajících se výrobou a montáží nejrůznějších strojů, konstrukcí a zařízení. Sledujte jednotlivé zakázky přesně tak, jak potřebujete. V takové podrobnosti a struktuře, která Vám bude jednoznačně vyhovovat.

 
více
KONTROLA A ŘÍZENÍ FIRMY

Hlavním přínosem fungujícího controllingu je dosažení stanovených cílů (např. celkový růst společnosti), tato cesta se skládá z následujících kroků.
více
VÝROBNÍ INFORMAČNÍ SYSTÉM

Informační systém ELEGIS Production je určen pro výrobní společnosti nejrůznějších velikostí a zaměření. Jedná se o systém cíleně navržený pro firmy zabývající se výrobou.
více
SBĚR DAT Z VÝROBY

Systém odvádění výroby slouží pro rychlý a snadný sběr dat z výroby pomocí technologie čárových kódů, RFID čipů apod., nebo přímým napojením na výrobní linky či stroje.
více
Načíst další

další služby

Systémová integrace

Systémová integrace

Implementace IS

Implementace IS

Vývoj software na zakázku

Vývoj software na zakázku

Záloha a obnova dat

Záloha a obnova dat

Správa a monitoring

Správa a monitoring

Dodávka hardware a software

Dodávka hardware a software

Rozšíření a přizpůsobení systému

Rozšíření a přizpůsobení systému

Financování projektu

Financování projektu

Školení v systému

Školení v systému

Servis, podpora a údržba

Servis, podpora a údržba

Analýza a návrh řešení

Analýza a návrh řešení

Poradenství a konzultace

Poradenství a konzultace

faq

Zajímá Vás, zda můžete snížit náklady na provoz Vašeho systému? Platíte vysoké poplatky za provoz a servis Vašeho systému? Nahánějí Vám hrůzu poplatky za rozvoj a úpravy Vašeho systému? V poslední době se na nás obracejí firmy s tím, že platí vysoké poplatky za provoz systému (tzv. maintenance). Někteří říkají, že i další rozvoj nebo úpravy jejich systému je dost nákladný. Ptají se nás, zda jsme schopni nabídnout nějaké řešení. Těmto zákazníkům jsme schopni poradit konkrétní kroky, jak snížit náklady,  popřípadě jsem schopni nabídnout řešení s nižšími provozními náklady. 
více
Jsou pro Vás cenné zkušenosti Vám podobných, které již informační systém vybrali a úspěšně implementovali? Máte strach z implementace? Bojíte se, abyste při výběru informačního systému pro Vaši firmu neudělali chybu? Vybrat „ten nejlepší“ informační systém není jednoduché, na tom se shoduje naprostá většina firem, kteří si tímto výběrem prošli. Nabízíme Vám jedinečnou možnost dozvědět se, co říkají – radí a doporučují – naši zákazníci, tzn. firmy, které již mají výběr informačního systému úspěšně za sebou. 
více
Zajímá Vás 7 největších chyb, kterých se dopouští firmy při výběru informačního systému? Bojíte se, abyste při volbě nového systému pro Vaši firmu neudělali chybu? Vybíráte nový informační systém nebo hodláte inovovat stávající? Nebo se „jen tak“ rozhlížíte, co je na trhu. Pokud ano, mohli by pro Vás být tyto informace velmi cenné. 7 smrtelných hříchů obsahuje souhrn největších chyb, kterých se firmy při výběru informačních systémů dopouští. Informace jsou doplněny o příklady z praxe.
více

zákaznické reference

ATC Styl, s.r.o.

Společnost ATC Styl s.r.o. se zabývá zakázkovou výrobou CNC kovoobráběním nerezových a uhlíkových ocelí, slitin hliníku, mědi a plastů. Při mém nástupu do firmy na pozici ředitele bylo z mých prvních úkolů řešit komplexní informační systém pro správu zakázek a výroby. Společnost Elegis s.r.o. jsme zvolili na základě výběrového řízení, kdy jsme hodnotili schopnost potencionálních dodavatelů řešit úskalí našich potřeb a specifikace výroby.

Koncem roku 2014 proběhla vlastní implementace, hodně úsilí bylo věnováno napojení IS výroby ELEGIS Production na ekonomický systém DUEL od Ježek Software. Během cca 6-ti měsíců jsme nastavili a odladili běh systému výroby, aby co nejvíce vyhovoval potřebám společnosti a to zejména:
 • Propojení příjmu zakázek z DUEL do IS výroby
 • Generování výrobních příkazů z technologie
 • Terminály pro odvádění operací ve výrobě a odepisování hutního materiálu a polotovarů pro výrobu
 • Propojení výroby a skladu výrobků při expedici a následné fakturaci výrobků  
 • Definice a nastavení pracovišť a jejich nákladů výroby

Green Project S.r.o.

"V RÁMCI ROZVOJE SPOLEČNOSTI JSME V ROCE 2007 DOSPĚLI K POTŘEBĚ POŘÍZENI A IMPLEMENTACE INFORMAČNÍHO SYSTÉMU. VYBÍRALI JSME Z PŘEDNÍCH HRÁČŮ NA TUZEMSKÉM TRHU S VIZI ROZŠIROVÁNI FIRMY A VARIABILITOU SYSTÉMU. VYBRALI JSME ŘEŠENÍ OD FIRMY SAP VERZI SAP BUSINESS ONE. PROŠLI JSME ANALÝZOU A IMPLEMENTACÍ U DNES JIŽ NEEXISTUJÍCÍ FIRMY A PO PÁR MĚSÍCÍCH ZJISTILI ŽE NEJSME SPOKOJENÍ. NÁSLEDNĚ JSME SI NAŠLI FIRMU ELEGIS, KTERÁ NÁM DOKÁZALA NABÍDNOUT A ZAJISTIT ŘEŠENI PŘÍMO PRO NÁS NA MÍRU SE KTERÝM JSME SPOKOJENI. ELEGIS JE PRO NÁS KVALITNÍM PARTNEREM NA KTERÉHO SE DÁ SPOLEHNOUT A DOKÁŽE VYŘEŠIT NAŠE POŽADAVKY. PERSONÁL PRACOVNÍKŮ JE VSTŘÍCNÝ A JEJICH SCHOPNOSTI JSOU NA VYSOKÉ TECHNICKÉ ÚROVNI. 

"INFORMAČNÍ SYSTÉM NÁM DLOUHODOBÉ PŘINÁŠÍ ZEFEKTIVNĚNI NAŠICH PROCESŮ, RYCHLOU DOSTUPNOST INFORMACI, PŘEHLED O NÁKLADOVOSTI ZAKÁZEK A RYCHLOU ANALÝZU DAT V DLOUHODOBÉM HORIZONTU COŽ JE VELKÝM PŘÍNOSEM."
 
- LUKÁŠ NOVOTNÝ, JEDNATEL SPOLEČNOSTI A ŘEDITEL

Jablotron Alarms a.s.

JABLOTRON ALARMS a.s. je dynamickou společností s tradicí od roku 1990. Patří k celosvětově významným dodavatelům bezpečnostní techniky. Významnou součástí informačního systému je technologická příprava výroby a simulace kalkulací. V tomto ohledu je nám nezastupitelným pomocníkem systém ELEGIS Production, který používáme od roku 2003.

Před zavedením ELEGIS Productionbylo provozováno v Jablotronu několik sw aplikací pro řízení TPV, výroby a kalkulací, které nebyly vzájemně provázány a nestačily se již přizpůsobovat rostoucím požadavkům. Zavedením systému jsme získali jednotné prostředí pro evidenci technologie, řízení výroby včetně sledování nákladů, evidenci výrobních/metrologických pomůcek a účinný nástroj pro výpočet kalkulací.

Později přibyl i modul workflow pro sledování vývojových prací a souvisejících nákladů.

KALÁB, spol s.r.o.

Společnost Elegis s.r.o. pro nás realizovala dodávku a implementaci systému pro řízení stavební firmy. Mohu potvrdit, že v rámci celé implementace i následného rozvoje a servisu, který probíhá do současnosti, byly vždy dodrženy dohody a přísliby. Elegis plní nadstandardně svoje závazky a obratem řeší reklamace, pokud se vyskytnou. Oceňuji také odbornou znalost pracovníků Elegis, kteří nám mnohdy dobře poradili. V roce 2010 jsem se rozhodl pořídit do firmy Kaláb – stavební firma, spol. s r.o. informační systém. Neměl jsem žádný přehled o spotřebě materiálů, nepočítám-li faktury dodavatelů.

Stejně to bylo i u ostatních subdodávek – ne zrovna jednoduše jsme třeba kontrolovali, zda subdodavatelé nevyfakturovali více. Neumím přesně vyčíslit náklady, které v souvislosti s tím vznikaly, ale odhadem to bylo cca 500.000 ročně. Ve firmě jsme neměli komplexní systém, který by informace o zakázkách přehledně evidoval na jednom místě. Sledování staveb se tak hodně omezovalo na informace z faktur a různé Excely, které byly uloženy na serveru. Zajištění informovanosti o aktuálním stavu zakázek v celé firmě nebylo tak zrovna jednoduché a někdy tyto informace chyběly, nebo přicházely pozdě. Poptal jsem několik firem, které dodávají informační systémy. zvažovali jsme nejen cenu, ale i vhodnost systému právě pro stavební firmu, jako jsme my. Osobně považuji podnikání v oboru stavebnictví a v oboru implementace informačních systémů za velmi podobné. Naprosto zásadní je v obou oborech schopnost a ochota přiznat si chyby a pak je rychle vyřešit.

OHL ŽS, a.s.

ELEGIS s.r.o. realizuje pro naši společnost vývoj aplikací a systémů nejrůznějšího charakteru a rozsahu, a dále vyvíjí nové moduly stávajících informačního systému nebo upravuje a rozšiřuje funkcionalitu existujících systémů již od roku 1996. Pro takto vyvinuté aplikace, systémy nebo moduly systémů ELEGIS dlouhodobě poskytuje podporu a servis a dále pokračuje na jejich rozvoji.

Vývoj a rozvoj je realizován na základě našeho zadání podle momentálních potřeb naší společnosti a trhu. Ceny a termíny realizace respektují dohodnuté podmínky. V rámci vývoje a rozvoje ELEGIS s.r.o. poskytuje konzultační a poradenské služby za účelem návrhu optimálního řešení.
 
​"ZA DOBU VZÁJEMNÉ SPOLUPRÁCE BYLY REALIZOVÁNY VÝVOJOVÉ PRÁCE V ROZSAHU TISÍCŮ HODIN. SCHOPNOST ELEGIS S.R.O. RYCHLE A PRUŽNĚ REAGOVAT NA NAŠE POŽADAVKY PŘEDSTAVUJE VÝRAZNOU PODPORU NAŠICH ČINNOSTÍ A USNADŇUJE NAŠE PODNIKÁNÍ."
 
- ING. JAN NOVÁK, VEDOUCÍ ODBORU IT A TELEKOMUNIKACE

PANEP s.r.o.

"Elegis s.r.o. realizuje pro naši společnost vývoj aplikací a systémů nejrůznějšího charakteru a rozsahu, a dále vyvíjí nové moduly stávajících informačního systému nebo upravuje a rozšiřuje funkcionalitu existujících systémů. Pro takto vyvinuté aplikace, systémy nebo moduly systémů elegis dlouhodobě poskytuje podporu a servis a dále pokračuje na jejich rozvoji.

vývoj a rozvoj je realizován na základě našeho zadání podle momentálních potřeb naší společnosti a trhu. Ceny a termíny realizace respektují dohodnuté podmínky. V rámci vývoje a rozvoje elegis s.r.o. poskytuje konzultační a poradenské služby za účelem návrhu optimálního řešení.

Za dobu vzájemné spolupráce byly realizovány vývojové práce v rozsahu stovek hodin. Schopnost elegis s.r.o. rychle a pružně reagovat na naše požadavky představuje výraznou podporu našich činností a usnadňuje naše podnikání."

- Mgr. Radek Patočka. jednatel PANEP s.r.o.

UNIS-N, spol s.r. o.

"​V roce 2009 mi došla trpělivost s mým stávajícím systémem a jeho dodavatelem. Rozhodl jsem se tuto situaci řešit výběrem nového systému. Nebyl jsem spokojen v oblasti plánování a řízení výroby v unis-n spol. s r.o., protože to bylo příliš složité. Dále jsem postrádal manažerské výstupy, které by mi poskytovali informace o firmě. situace u nás byla taková, že se nedodržovali termíny vůči zákazníkům a chyběl přehled o rozpracovanosti jednotlivých zakázek. Velmi složitě jsme zjišťovali skutečné náklady výroby a zdali byla zakázka vůbec zisková. Když tuto situaci zpětně zhodnotím, tak se divím, že jsem to neřešil dříve. Nestíhali jsme realizovat tolik zakázek, jako stíháme dnes a díky chybějícím informacím se mnohdy pracovalo ve stresu a nervozitě.

Hodně důležité pro nás byly také nabízené servisní služby a odborná znalost dodavatele. Po velmi důkladném a podrobném vyhodnocení nabízených řešení jsem vybral systém SAP Business One a ELEGIS Production. Obával jsem se, že  systém sap bude hodně drahý, složitý a že je určen především velkým firmám, tudíž že nebude vyhovovat naší menší společnosti. Nebyl jsem nadšený ani ze vzdálenosti dodavatele, která je více jak 200 kilometrů.
Všechny reference

SPOLEČNOST V ČÍSLECH

DESÍTKY

LET
V OBORU

STOVKY

REALIZOVANÝCH
PROJEKTŮ

TISÍCE

SPOKOJENÝCH
UŽIVATELŮ

DESETI TISÍCE

PŘIHLÁŠENÍ
ZA DEN

elegis - informační systémy

jsme tu pro vás


Poskytujeme poradenství a konzultace týkající se informačních systémů, ale také poradenství z oblastí optimalizace firemních procesů, řízení a odměňování pracovníků, marketingové strategie, prezentace a mnohé další.

Prostřednictvím telefonu jsme Vám k dispozici téměř neustále, přes den, brzy ráno ale i pozdě večer. Pokud si to situace vyžaduje, tak i o víkendu.

 
KONTAKTOVAT