O NÁS

ELEGIS s.r.o.

INFORMAČNÍ SYSTÉMY

Společnost ELEGIS vznikla v roce 2004 oddělením jedné z divizí společnosti HiPro, která působí na trhu informačních systémů od počátku devadesátých let. Za dobu svého působení na trhu IS se stala společnost ELEGIS specialistou v oblasti vývoje a nasazení podnikových informačních systémů. Naše služby a produkty využívají desítky spokojených zákazníků.

Velice významnou je pro nás úzká spolupráce s Masarykovou univerzitou, která nám umožňuje držet krok nejen v oblasti nejmodernějších technologií, ale i v oblasti přísunu kvalifikovaných odborníků.

Od počátku se specializujeme zejména na řešení v oblasti průmyslové a stavební výroby. V dalších letech jsme svou specializaci rozšířili na základě požadavků našich zákazníků o další oblasti. Především se jedná o manažerské řízení a controlling, obchod a služby.

Společně s našimi partnery poskytujeme komplexní a spolehlivé služby zejména v oblasti vývoje, dodávky a implementace IS včetně záručního a pozáručního servisu.

Pro všechny zmiňované oblasti nabízíme softwarová řešení. Naše řešení vždy odráží konkrétní individuální potřeby našich zákazníků a tím jsou všechna svým způsobem unikátní. Tak poskytujeme našim zákazníkům sofistikovaný nástroj, který jim úspěšně pomáhá v jejich konkurenčním boji a růstu.

Po celou dobu našeho působení na trhu je našim prvořadým cílem realizovat individuální požadavky zákazníka, být mu spolehlivým partnerem nejen v oblasti informačních technologií, ale poskytnout mu také profesionální poradenství v oblasti vlastních firemních procesů.

společnost elegis

cíl
poslání
vize
filosofie
Našim dlouhodobým cílem je, aby každý náš zákazník dostal vždy řešení, produkt či službu, která povede k jeho plné spokojenosti a prospěchu a každý zákazník byl vždy spokojeným zákazníkem.

Stejně tak je našim cílem udržování a zvyšování úrovně řešení a služeb, které poskytujeme našim zákazníkům – tj. abychom dlouhodobě a stabilně patřili mezi nejkvalitnější a nejspolehlivější dodavatele profesionálních řešení a abychom v maximální míře naplnili očekávání našich zákazníků.
Posláním společnosti ELEGIS s.r.o. je zapříčinit u našich zákazníků prokazatelné zlepšení v oblasti plánování, řízení a kontroly jednotlivých činností i firmy jako celku. Díky tomu přispíváme k tomu, aby naši zákazníci byli úspěšnější, rychlejší a kvalitnější nežli jejich konkurence, a tím jim dopomáháme k vyšším ziskům, stabilitě, prosperitě a lepší efektivitě.

Posláním společnost ELEGIS s.r.o. je zpříjemnit a ulehčit našim zákazníkům plnění každodenních činností a pokud možno snížit zbytečné napětí, nervozitu, stres a získat více času a klidu.

Našeho poslání dosahujeme zejména prostřednictvím moderních informačních systémů (technologií), které jsou vždy speciálně navrženy, vytvořeny a určeny pro konkrétní odvětví (jako je stavebnictví, doprava, elektrovýroba apod.). Všechny naše systémy jsou otevřené a umožňují plné přizpůsobení jednotlivým požadavkům a potřebám zákazníků, díky čemuž námi implementované systémy splňují požadavky na ně kladené a přinášejí požadovaný efekt.
Budoucnost vidíme především v neustále se zvyšujícím množství plně spokojených zákazníků, kteří budou opakovaně využívat našich produktů a služeb. Dosáhneme toho především neustálým zdokonalováním a rozvojem našich služeb a produktů a zvyšováním kompetencí našich odborných pracovníků. Budoucnost vidíme stejně tak i v neustálém zlepšování vztahů s našimi zákazníky, zejména pak z pohledu přesného pochopení zákazníkových potřeb a problémů. To vše samozřejmě v souladu s naší filosofií, cílem a posláním.
Filosofií společnosti ELEGIS s.r.o. je navázání úzké spolupráce se zákazníkem, která je založena na vzájemné důvěře, úctě a dlouhodobých přátelských vztazích, ale především na plném pochopení a vcítění se do problematiky a potřeb zákazníka, což nám umožňuje nabízet právě ta řešení, která zákazník očekává.

Každému našemu zákazníkovi věnujeme maximální pozornost a poskytujeme profesionální poradenství a služby, které se opírají o náš zkušený, stabilní a profesionální realizační tým, abychom tak mohli být našim zákazníkům oporou při řešení jejich požadavků.

Do naší filosofie také neodmyslitelně patří princip neustálého zlepšování. Proto velkou část prostředků investujeme dnes a denně do rozšiřování stávajících a vývoje nových a lepších řešení, ale také do zkvalitnění a posílení implementačního týmu, který je nedílnou součástí řešení.

Součástí naší filosofie je také princip spolupráce. V souladu s tímto principem se neomezujeme na spolupráci s jedním či dvěma systémy, ale naopak navazujeme spolupráci s dalšími partnery a otevíráme naše řešení pro spolupráci a komunikaci s mnoha dalšími informačními systémy a technologiemi.

Naše zásady

 1. PLNÍME VAŠE PŘEDSTAVY

 2. POROZUMÍME VAŠIM POTŘEBÁM

 3. RESPEKTUJEME VAŠE MOŽNOSTI

 4. VYŘEŠÍME VAŠE PROBLÉMY

 5. PRACUJEME SE ŠPIČKOVÝMI TECHNOLOGIEMI

 6. SLEDUJEME TRENDY V OBORU

 7. FLEXIBILITA A SPOLEHLIVOST

 8. DOSTUPNOST A PODPORA

Kariéra

NAŠE NOVÉ, JEDNODUCHÉ ŘEŠENÍ SYSTÉMU SE VELMI LÍBÍ

VZHLEDEM K ENORMNÍMU ZÁJMU VÝRAZNĚ ROZŠIŘUJEME TÝM!

HLEDÁME:
 • PROGRAMÁTORY
 • ANALYTIKY
 • KONZULTANTY
Více informací zde

Budou Vám k dispozici
prvotřídní odborníci

 • Naše produkty jsou tvořeny lidmi, kteří mají dlouholeté zkušenosti nejen v oblasti informačních systému, ale také mají zkušenosti s oblastí podnikání našich zákazníku. Stejně je tomu i u našich konzultantu a poradců, kteří realizují vlastní implementace informačních systému.
 • Náš primární zájem je přesně pochopit potřeby a problémy zákazníka a nabídnout mu účinné, rychlé a pokud možno jednoduché řešení za přijatelnou cenu.
 • Samozřejmostí je program vzdělávání našeho realizačního týmu, který je pro udržení odbornosti v oblasti IT technologií nezbytný.
 • Dlouhodobě spolupracujeme s Fakultou informatiky Masarykovy univerzity, odkud pochází řada našich pracovníků.

Čeho si naši
zákazníci cení

 • Podle slov našich zákazníku si cení především toho, že námi implementovaný informační systém splnil očekávání, vyřešil jejich problémy a požadavky a poskytl jim nástroj pro řízení jejich businessu a s tím spojenou konkurenční výhodu.
 • Stejně tak si naši zákazníci cení naší pružnosti a schopnosti přizpůsobit systém jejich požadavkům a pokrýt tak vesměs veškeré individuální potřeby, které vznikají na základě jejich podnikatelských aktivit. V neposlední řadě oceňují naši schopnost rozvíjet, upravovat a doplňovat systém tak, aby přesně pokryl veškeré jejich potřeby a aby obsahoval všechny potřebné agendy a funkčnosti.
 • Mnohdy zákazníci oceňují také ochotu kdykoliv pomoci vyřešit jejich požadavky. Prostřednictvím telefonu jsme jim k dispozici téměř neustále – přes den, brzy ráno ale i pozdě večer. Pokud si to situace vyžaduje, tak i o víkendu.
PRŮMYSLOVÁ VÝROBA PRO ODVĚTVÍ

ZAKÁZKOVÁ, MALOSÉRIOVÁ A VELKOSÉRIOVÁ

 • ELEKTROTECHNIKA A ELEKTRONIKA
 • VÝROBA PREFABRIKÁTŮ
 • VÝROBA NÁBYTKU
 • STROJÍRENSKÁ VÝROBA
 • VÝROBA ZDRAVOTNICKÝCH POTŘEB A POMŮCEK
 • PLASTIKÁŘSTVÍ A PAPÍRENSTVÍ
 • VÝROBA A MONTÁŽ STROJŮ, KONSTRUKCÍ A ZAŘÍZENÍ
 • MALOOBCHODNÍ, VELKOOBCHODNÍ A DISTRIBUČNÍ SPOLEČNOSTI 
 • (VČETNĚ ŘEŠENÍ E-SHOPU)
   
Ve spolupráci s našimi partnery poskytujeme komplexní a spolehlivé služby, včetně záručního a pozáručního servisu. Naše řešení se vždy snažíme „ušít na míru“ zákazníkům tak, aby odráželo konkrétní individuální potřeby a vyřešit jejich problémy. Touto cestou poskytujeme našim zákazníkům informační systém jako sofistikovaný nástroj, který jim úspěšně pomáhá v jejich konkurenčním boji a růstu.
ZAKÁZKOVÁ, MALOSÉRIOVÁ A VELKOSÉRIOVÁ
kompletníimplementace a servis
společnost elegis

kompletní
implementace a servis

Společnost ELEGIS, s.r.o. již 30 let zajišťuje komplexní dodávky, realizace (implementace) a servis podnikových informačních systémů (softwarových řešení). Zaměřujeme se zejména na řešení pro:
 
 • STAVEBNÍ A INŽENÝRSKÉ FIRMY
 • DEVELOPERSKÉ SPOLEČNOSTI
 • NEJRŮZNĚJŠÍ VÝROBCI
 • ŘÍZENÍ PROJEKTŮ
 • MANAŽERSKÉ NÁSTROJE

MÁM ZÁJEM O SPOLUPRÁCI

Historie společnosti

Historie vývoje společnosti a její odborné zaměření je následující:

naše služby

Zastupujeme přední světové dodavatele softwaru jako je např. SAP, Microsoft a mnoho dalších. Ve spolupráci s našimi partnery poskytujeme komplexní a spolehlivé služby, včetně záručního a pozáručního servisu. Naše řešení se vždy snažíme „ušít na míru“ zákazníkům tak, aby odráželo konkrétní individuální potřeby a vyřešilo jejich problémy. Touto cestou poskytujeme našim zákazníkům informační systém jako sofistikovaný nástroj, který jim úspěšně pomáhá v jejich konkurenčním boji a růstu.

ATC Styl, s.r.o.

Společnost ATC Styl s.r.o. se zabývá zakázkovou výrobou CNC kovoobráběním nerezových a uhlíkových ocelí, slitin hliníku, mědi a plastů. Při mém nástupu do firmy na pozici ředitele bylo z mých prvních úkolů řešit komplexní informační systém pro správu zakázek a výroby. Společnost Elegis s.r.o. jsme zvolili na základě výběrového řízení, kdy jsme hodnotili schopnost potencionálních dodavatelů řešit úskalí našich potřeb a specifikace výroby.

Koncem roku 2014 proběhla vlastní implementace, hodně úsilí bylo věnováno napojení IS výroby ELEGIS Production na ekonomický systém DUEL od Ježek Software. Během cca 6-ti měsíců jsme nastavili a odladili běh systému výroby, aby co nejvíce vyhovoval potřebám společnosti a to zejména:
 • Propojení příjmu zakázek z DUEL do IS výroby
 • Generování výrobních příkazů z technologie
 • Terminály pro odvádění operací ve výrobě a odepisování hutního materiálu a polotovarů pro výrobu
 • Propojení výroby a skladu výrobků při expedici a následné fakturaci výrobků  
 • Definice a nastavení pracovišť a jejich nákladů výroby

Green Project S.r.o.

"V RÁMCI ROZVOJE SPOLEČNOSTI JSME V ROCE 2007 DOSPĚLI K POTŘEBĚ POŘÍZENI A IMPLEMENTACE INFORMAČNÍHO SYSTÉMU. VYBÍRALI JSME Z PŘEDNÍCH HRÁČŮ NA TUZEMSKÉM TRHU S VIZI ROZŠIROVÁNI FIRMY A VARIABILITOU SYSTÉMU. VYBRALI JSME ŘEŠENÍ OD FIRMY SAP VERZI SAP BUSINESS ONE. PROŠLI JSME ANALÝZOU A IMPLEMENTACÍ U DNES JIŽ NEEXISTUJÍCÍ FIRMY A PO PÁR MĚSÍCÍCH ZJISTILI ŽE NEJSME SPOKOJENÍ. NÁSLEDNĚ JSME SI NAŠLI FIRMU ELEGIS, KTERÁ NÁM DOKÁZALA NABÍDNOUT A ZAJISTIT ŘEŠENI PŘÍMO PRO NÁS NA MÍRU SE KTERÝM JSME SPOKOJENI. ELEGIS JE PRO NÁS KVALITNÍM PARTNEREM NA KTERÉHO SE DÁ SPOLEHNOUT A DOKÁŽE VYŘEŠIT NAŠE POŽADAVKY. PERSONÁL PRACOVNÍKŮ JE VSTŘÍCNÝ A JEJICH SCHOPNOSTI JSOU NA VYSOKÉ TECHNICKÉ ÚROVNI. 

"INFORMAČNÍ SYSTÉM NÁM DLOUHODOBÉ PŘINÁŠÍ ZEFEKTIVNĚNI NAŠICH PROCESŮ, RYCHLOU DOSTUPNOST INFORMACI, PŘEHLED O NÁKLADOVOSTI ZAKÁZEK A RYCHLOU ANALÝZU DAT V DLOUHODOBÉM HORIZONTU COŽ JE VELKÝM PŘÍNOSEM."
 
- LUKÁŠ NOVOTNÝ, JEDNATEL SPOLEČNOSTI A ŘEDITEL

Jablotron Alarms a.s.

JABLOTRON ALARMS a.s. je dynamickou společností s tradicí od roku 1990. Patří k celosvětově významným dodavatelům bezpečnostní techniky. Významnou součástí informačního systému je technologická příprava výroby a simulace kalkulací. V tomto ohledu je nám nezastupitelným pomocníkem systém ELEGIS Production, který používáme od roku 2003.

Před zavedením ELEGIS Productionbylo provozováno v Jablotronu několik sw aplikací pro řízení TPV, výroby a kalkulací, které nebyly vzájemně provázány a nestačily se již přizpůsobovat rostoucím požadavkům. Zavedením systému jsme získali jednotné prostředí pro evidenci technologie, řízení výroby včetně sledování nákladů, evidenci výrobních/metrologických pomůcek a účinný nástroj pro výpočet kalkulací.

Později přibyl i modul workflow pro sledování vývojových prací a souvisejících nákladů.

KALÁB, spol s.r.o.

Společnost Elegis s.r.o. pro nás realizovala dodávku a implementaci systému pro řízení stavební firmy. Mohu potvrdit, že v rámci celé implementace i následného rozvoje a servisu, který probíhá do současnosti, byly vždy dodrženy dohody a přísliby. Elegis plní nadstandardně svoje závazky a obratem řeší reklamace, pokud se vyskytnou. Oceňuji také odbornou znalost pracovníků Elegis, kteří nám mnohdy dobře poradili. V roce 2010 jsem se rozhodl pořídit do firmy Kaláb – stavební firma, spol. s r.o. informační systém. Neměl jsem žádný přehled o spotřebě materiálů, nepočítám-li faktury dodavatelů.

Stejně to bylo i u ostatních subdodávek – ne zrovna jednoduše jsme třeba kontrolovali, zda subdodavatelé nevyfakturovali více. Neumím přesně vyčíslit náklady, které v souvislosti s tím vznikaly, ale odhadem to bylo cca 500.000 ročně. Ve firmě jsme neměli komplexní systém, který by informace o zakázkách přehledně evidoval na jednom místě. Sledování staveb se tak hodně omezovalo na informace z faktur a různé Excely, které byly uloženy na serveru. Zajištění informovanosti o aktuálním stavu zakázek v celé firmě nebylo tak zrovna jednoduché a někdy tyto informace chyběly, nebo přicházely pozdě. Poptal jsem několik firem, které dodávají informační systémy. zvažovali jsme nejen cenu, ale i vhodnost systému právě pro stavební firmu, jako jsme my. Osobně považuji podnikání v oboru stavebnictví a v oboru implementace informačních systémů za velmi podobné. Naprosto zásadní je v obou oborech schopnost a ochota přiznat si chyby a pak je rychle vyřešit.

OHL ŽS, a.s.

ELEGIS s.r.o. realizuje pro naši společnost vývoj aplikací a systémů nejrůznějšího charakteru a rozsahu, a dále vyvíjí nové moduly stávajících informačního systému nebo upravuje a rozšiřuje funkcionalitu existujících systémů již od roku 1996. Pro takto vyvinuté aplikace, systémy nebo moduly systémů ELEGIS dlouhodobě poskytuje podporu a servis a dále pokračuje na jejich rozvoji.

Vývoj a rozvoj je realizován na základě našeho zadání podle momentálních potřeb naší společnosti a trhu. Ceny a termíny realizace respektují dohodnuté podmínky. V rámci vývoje a rozvoje ELEGIS s.r.o. poskytuje konzultační a poradenské služby za účelem návrhu optimálního řešení.
 
​"ZA DOBU VZÁJEMNÉ SPOLUPRÁCE BYLY REALIZOVÁNY VÝVOJOVÉ PRÁCE V ROZSAHU TISÍCŮ HODIN. SCHOPNOST ELEGIS S.R.O. RYCHLE A PRUŽNĚ REAGOVAT NA NAŠE POŽADAVKY PŘEDSTAVUJE VÝRAZNOU PODPORU NAŠICH ČINNOSTÍ A USNADŇUJE NAŠE PODNIKÁNÍ."
 
- ING. JAN NOVÁK, VEDOUCÍ ODBORU IT A TELEKOMUNIKACE

PANEP s.r.o.

"Elegis s.r.o. realizuje pro naši společnost vývoj aplikací a systémů nejrůznějšího charakteru a rozsahu, a dále vyvíjí nové moduly stávajících informačního systému nebo upravuje a rozšiřuje funkcionalitu existujících systémů. Pro takto vyvinuté aplikace, systémy nebo moduly systémů elegis dlouhodobě poskytuje podporu a servis a dále pokračuje na jejich rozvoji.

vývoj a rozvoj je realizován na základě našeho zadání podle momentálních potřeb naší společnosti a trhu. Ceny a termíny realizace respektují dohodnuté podmínky. V rámci vývoje a rozvoje elegis s.r.o. poskytuje konzultační a poradenské služby za účelem návrhu optimálního řešení.

Za dobu vzájemné spolupráce byly realizovány vývojové práce v rozsahu stovek hodin. Schopnost elegis s.r.o. rychle a pružně reagovat na naše požadavky představuje výraznou podporu našich činností a usnadňuje naše podnikání."

- Mgr. Radek Patočka. jednatel PANEP s.r.o.

UNIS-N, spol s.r. o.

"​V roce 2009 mi došla trpělivost s mým stávajícím systémem a jeho dodavatelem. Rozhodl jsem se tuto situaci řešit výběrem nového systému. Nebyl jsem spokojen v oblasti plánování a řízení výroby v unis-n spol. s r.o., protože to bylo příliš složité. Dále jsem postrádal manažerské výstupy, které by mi poskytovali informace o firmě. situace u nás byla taková, že se nedodržovali termíny vůči zákazníkům a chyběl přehled o rozpracovanosti jednotlivých zakázek. Velmi složitě jsme zjišťovali skutečné náklady výroby a zdali byla zakázka vůbec zisková. Když tuto situaci zpětně zhodnotím, tak se divím, že jsem to neřešil dříve. Nestíhali jsme realizovat tolik zakázek, jako stíháme dnes a díky chybějícím informacím se mnohdy pracovalo ve stresu a nervozitě.

Hodně důležité pro nás byly také nabízené servisní služby a odborná znalost dodavatele. Po velmi důkladném a podrobném vyhodnocení nabízených řešení jsem vybral systém SAP Business One a ELEGIS Production. Obával jsem se, že  systém sap bude hodně drahý, složitý a že je určen především velkým firmám, tudíž že nebude vyhovovat naší menší společnosti. Nebyl jsem nadšený ani ze vzdálenosti dodavatele, která je více jak 200 kilometrů.
Všechny reference

SPOLEČNOST V ČÍSLECH

DESÍTKY

LET
V OBORU

STOVKY

REALIZOVANÝCH
PROJEKTŮ

TISÍCE

SPOKOJENÝCH
UŽIVATELŮ

DESETI TISÍCE

PŘIHLÁŠENÍ
ZA DEN

elegis - informační systémy

jsme tu pro vás

Uvažujete o pořízení informačního systému, hledáte technickou podporu nebo potřebujete konzultaci týkající se firemních informačních systémů? Téměř třicet let se věnujeme problematice poradenství v oblasti optimalizace firemních procesů pro společnosti různého zaměření a velikostí. Neváhejte se s námi spojit.

Prostřednictvím telefonu jsme Vám k dispozici téměř neustále, přes den, brzy ráno ale i pozdě večer. Pokud si to situace vyžaduje, tak i o víkendu.

 
KONTAKTOVAT