Elegis DOCUMENT MANAGEMENT SYSTEM (DMS)
Systém pro správu
a řízení dokumentů

Máte problém rychle dohledat konkrétní informace?;Stává se Vám, že se nějaký dokument založí na špatné místo nebo dokonce ztratí?;Chcete mít všechny dokumenty bezpečně na jednom místě?;Rádi byste ušetřili čas neustálým tříděním a hledáním dokumentů?

ELEGIS DMS zajišťuje díky elektronizaci a digitalizaci dokumentů značné zvýšení produktivity práce, zjednodušení a urychlení procesů, úsporu času a peněz.

 • GARANCE PROVÁZANOSTI A NÁVAZNOSTI DOKUMENTŮ
 • JEDNODUCHÉ A RYCHLÉ VYHLEDÁVÁNÍ
 • VŠECHNO NA JEDNOM MÍSTĚ – ONLINE, PŘEHLEDNĚ A USPOŘÁDANĚ
 • SNADNÝ PŘÍSTUP ODKUDKOLI A KDYKOLI
 • BEZPEČNÉ UKLÁDÁNÍ A ARCHIVACE DOKUMENTŮ
 • PŘEHLEDNÁ TVORBA, EVIDENCE A SCHVALOVÁNÍ FAKTUR, SMLUV A JINÝCH DOKUMENTŮ

Funkcionality DMS

 • AKTUÁLNÍ A REÁLNÁ DATA
  Veškeré provedené doplnění a úpravy se v systému zobrazí ihned, a to všem uživatelům. Každá změna je zaznamenána v historii s uživatelskými údaji, takže snadno zjistíte, kdo a kdy v daném souboru pracoval. Upravené dokumenty jsou ukládány jako nové verze, v případě potřeby se tak snadno vrátíte k původnímu dokumentu. Aktuálnost dat umožňuje společnosti pružněji reagovat na měnící se požadavky na trhu, což zvyšuje konkurenceschopnost podniku.
 • RYCHLÉ A PŘESNÉ VYHLEDÁVÁNÍ
  V ELEGIS DMS najdete veškeré potřebné dokumenty a informace intuitivně a rychle. Pomocí klíčových slov a fulltextového vyhledávání jsou zaručeny výsledky hledání téměř okamžitě. Zlepšuje přístupnost informací, čím urychluje administrativní procesy a ostatní práci s dokumenty. Vysoký výkon a spolehlivost systému zaručí, že se Vám žádný dokument neztratí a vždy najdete přesně to, co hledáte.
 • LOGICKÉ ZAŘAZENÍ DOKUMENTŮ, VŠE NA „JEDEN KLIK“
  Vše je logicky řazeno tam, kam patří – na jedno kliknutí tak uvidíte všechny dokumenty ke konkrétnímu obchodnímu partnerovi, ať už se jedná o nabídky, objednávky, faktury nebo smlouvy. Stejně jednoduše se dostanete ke všem dokumentům týkající se dané zakázky, výroby nebo stavby. Upravené dokumenty lze v systému verzovat, neustále tak máte k dispozici nejenom aktuální verzi, ale celou historii úprav.
 • INDIVIDUÁLNÍ UŽIVATELSKÉ NASTAVENÍ A POHLEDY
  Vzhled celého systému, ale také rozložení a nastavení jednotlivých formulářů si může každý uživatel nastavit individuálně tak, jak bude vyhovovat právě jemu. Jednotlivé funkce, viditelnost sloupců, velikost jednotlivých oken, ale i barva, to všechno umožňuje uživatelské nastavení. Takové nastavení je pak možno uložit jako individuální a kdykoli se vrátit k výchozímu vzhledu systému.
 • VŠECHNY TYPY DOKUMENTŮ
  Do systému můžete ukládat dokumenty, které vstupují do organizace z venčí, jako přijaté faktury, smlouvy, doklady od státní správy, dopisy a e-maily. Stejně tak veškerou dokumentaci, která vzniká uvnitř podniku – směrnice, interní předpisy, informace o zaměstnancích, dokumenty k zakázkám. Vše je tak uloženo na jednom místě a systematicky propojeno. Systém je flexibilní a dokáže se přizpůsobit internímu nastavení tak, jak jste zvyklý. Se správou dokumentů v ELEGIS DMS se tak rychle naučí pracovat každý zaměstnanec.
 • NASTAVENÍ ODPOVĚDNOSTI A PŘÍSTUPŮ
  Dle vlastního nastavení práv mají k určitým datům a dokumentům přístup pouze zvolení odpovědní pracovníci. Takto nastavená práva mohou být přiřazena jednotlivcům ale i skupinám zaměstnanců, kteří například pracují na určitém projektu nebo zastupují konkrétní organizační jednotku společnosti.
 • INTEGRACE S OSTANÍMI ERP A CRM SYSTÉMY
  Zvyšování efektivity pomocí správy a řízení dokumentů je dosahováno také na základě integrace s ostatními moduly systému ELEGIS a jinými vnitropodnikovými systémy. Jednoduše a během okamžiku tak nahrajete dokumenty např. z MS Outlook nebo ukládáte soubory ke konkrétním projektům v systému ELEGIS. Propojení na ELEGIS WORKFLOW Vám přinese zvýšení efektivity při organizaci práce.

Zajímá Vás něco více ohledně ELEGIS DMS? Rádi Vám poskytneme více informací.

Kontaktujte nás
 

SCREENSHOT

Napište nám a my vám připravíme nezávaznou cenovou nabídku. Budete možná mile překvapeni cenou řešení i provozními náklady.

Kontaktujte nás

ATC Styl, s.r.o.

Společnost ATC Styl s.r.o. se zabývá zakázkovou výrobou CNC kovoobráběním nerezových a uhlíkových ocelí, slitin hliníku, mědi a plastů. Při mém nástupu do firmy na pozici ředitele bylo z mých prvních úkolů řešit komplexní informační systém pro správu zakázek a výroby. Společnost Elegis s.r.o. jsme zvolili na základě výběrového řízení, kdy jsme hodnotili schopnost potencionálních dodavatelů řešit úskalí našich potřeb a specifikace výroby.

Koncem roku 2014 proběhla vlastní implementace, hodně úsilí bylo věnováno napojení IS výroby ELEGIS Production na ekonomický systém DUEL od Ježek Software. Během cca 6-ti měsíců jsme nastavili a odladili běh systému výroby, aby co nejvíce vyhovoval potřebám společnosti a to zejména:
 • Propojení příjmu zakázek z DUEL do IS výroby
 • Generování výrobních příkazů z technologie
 • Terminály pro odvádění operací ve výrobě a odepisování hutního materiálu a polotovarů pro výrobu
 • Propojení výroby a skladu výrobků při expedici a následné fakturaci výrobků  
 • Definice a nastavení pracovišť a jejich nákladů výroby

Green Project S.r.o.

"V RÁMCI ROZVOJE SPOLEČNOSTI JSME V ROCE 2007 DOSPĚLI K POTŘEBĚ POŘÍZENI A IMPLEMENTACE INFORMAČNÍHO SYSTÉMU. VYBÍRALI JSME Z PŘEDNÍCH HRÁČŮ NA TUZEMSKÉM TRHU S VIZI ROZŠIROVÁNI FIRMY A VARIABILITOU SYSTÉMU. VYBRALI JSME ŘEŠENÍ OD FIRMY SAP VERZI SAP BUSINESS ONE. PROŠLI JSME ANALÝZOU A IMPLEMENTACÍ U DNES JIŽ NEEXISTUJÍCÍ FIRMY A PO PÁR MĚSÍCÍCH ZJISTILI ŽE NEJSME SPOKOJENÍ. NÁSLEDNĚ JSME SI NAŠLI FIRMU ELEGIS, KTERÁ NÁM DOKÁZALA NABÍDNOUT A ZAJISTIT ŘEŠENI PŘÍMO PRO NÁS NA MÍRU SE KTERÝM JSME SPOKOJENI. ELEGIS JE PRO NÁS KVALITNÍM PARTNEREM NA KTERÉHO SE DÁ SPOLEHNOUT A DOKÁŽE VYŘEŠIT NAŠE POŽADAVKY. PERSONÁL PRACOVNÍKŮ JE VSTŘÍCNÝ A JEJICH SCHOPNOSTI JSOU NA VYSOKÉ TECHNICKÉ ÚROVNI. 

"INFORMAČNÍ SYSTÉM NÁM DLOUHODOBÉ PŘINÁŠÍ ZEFEKTIVNĚNI NAŠICH PROCESŮ, RYCHLOU DOSTUPNOST INFORMACI, PŘEHLED O NÁKLADOVOSTI ZAKÁZEK A RYCHLOU ANALÝZU DAT V DLOUHODOBÉM HORIZONTU COŽ JE VELKÝM PŘÍNOSEM."
 
- LUKÁŠ NOVOTNÝ, JEDNATEL SPOLEČNOSTI A ŘEDITEL

Jablotron Alarms a.s.

JABLOTRON ALARMS a.s. je dynamickou společností s tradicí od roku 1990. Patří k celosvětově významným dodavatelům bezpečnostní techniky. Významnou součástí informačního systému je technologická příprava výroby a simulace kalkulací. V tomto ohledu je nám nezastupitelným pomocníkem systém ELEGIS Production, který používáme od roku 2003.

Před zavedením ELEGIS Productionbylo provozováno v Jablotronu několik sw aplikací pro řízení TPV, výroby a kalkulací, které nebyly vzájemně provázány a nestačily se již přizpůsobovat rostoucím požadavkům. Zavedením systému jsme získali jednotné prostředí pro evidenci technologie, řízení výroby včetně sledování nákladů, evidenci výrobních/metrologických pomůcek a účinný nástroj pro výpočet kalkulací.

Později přibyl i modul workflow pro sledování vývojových prací a souvisejících nákladů.

KALÁB, spol s.r.o.

Společnost Elegis s.r.o. pro nás realizovala dodávku a implementaci systému pro řízení stavební firmy. Mohu potvrdit, že v rámci celé implementace i následného rozvoje a servisu, který probíhá do současnosti, byly vždy dodrženy dohody a přísliby. Elegis plní nadstandardně svoje závazky a obratem řeší reklamace, pokud se vyskytnou. Oceňuji také odbornou znalost pracovníků Elegis, kteří nám mnohdy dobře poradili. V roce 2010 jsem se rozhodl pořídit do firmy Kaláb – stavební firma, spol. s r.o. informační systém. Neměl jsem žádný přehled o spotřebě materiálů, nepočítám-li faktury dodavatelů.

Stejně to bylo i u ostatních subdodávek – ne zrovna jednoduše jsme třeba kontrolovali, zda subdodavatelé nevyfakturovali více. Neumím přesně vyčíslit náklady, které v souvislosti s tím vznikaly, ale odhadem to bylo cca 500.000 ročně. Ve firmě jsme neměli komplexní systém, který by informace o zakázkách přehledně evidoval na jednom místě. Sledování staveb se tak hodně omezovalo na informace z faktur a různé Excely, které byly uloženy na serveru. Zajištění informovanosti o aktuálním stavu zakázek v celé firmě nebylo tak zrovna jednoduché a někdy tyto informace chyběly, nebo přicházely pozdě. Poptal jsem několik firem, které dodávají informační systémy. zvažovali jsme nejen cenu, ale i vhodnost systému právě pro stavební firmu, jako jsme my. Osobně považuji podnikání v oboru stavebnictví a v oboru implementace informačních systémů za velmi podobné. Naprosto zásadní je v obou oborech schopnost a ochota přiznat si chyby a pak je rychle vyřešit.

OHL ŽS, a.s.

ELEGIS s.r.o. realizuje pro naši společnost vývoj aplikací a systémů nejrůznějšího charakteru a rozsahu, a dále vyvíjí nové moduly stávajících informačního systému nebo upravuje a rozšiřuje funkcionalitu existujících systémů již od roku 1996. Pro takto vyvinuté aplikace, systémy nebo moduly systémů ELEGIS dlouhodobě poskytuje podporu a servis a dále pokračuje na jejich rozvoji.

Vývoj a rozvoj je realizován na základě našeho zadání podle momentálních potřeb naší společnosti a trhu. Ceny a termíny realizace respektují dohodnuté podmínky. V rámci vývoje a rozvoje ELEGIS s.r.o. poskytuje konzultační a poradenské služby za účelem návrhu optimálního řešení.
 
​"ZA DOBU VZÁJEMNÉ SPOLUPRÁCE BYLY REALIZOVÁNY VÝVOJOVÉ PRÁCE V ROZSAHU TISÍCŮ HODIN. SCHOPNOST ELEGIS S.R.O. RYCHLE A PRUŽNĚ REAGOVAT NA NAŠE POŽADAVKY PŘEDSTAVUJE VÝRAZNOU PODPORU NAŠICH ČINNOSTÍ A USNADŇUJE NAŠE PODNIKÁNÍ."
 
- ING. JAN NOVÁK, VEDOUCÍ ODBORU IT A TELEKOMUNIKACE

PANEP s.r.o.

"Elegis s.r.o. realizuje pro naši společnost vývoj aplikací a systémů nejrůznějšího charakteru a rozsahu, a dále vyvíjí nové moduly stávajících informačního systému nebo upravuje a rozšiřuje funkcionalitu existujících systémů. Pro takto vyvinuté aplikace, systémy nebo moduly systémů elegis dlouhodobě poskytuje podporu a servis a dále pokračuje na jejich rozvoji.

vývoj a rozvoj je realizován na základě našeho zadání podle momentálních potřeb naší společnosti a trhu. Ceny a termíny realizace respektují dohodnuté podmínky. V rámci vývoje a rozvoje elegis s.r.o. poskytuje konzultační a poradenské služby za účelem návrhu optimálního řešení.

Za dobu vzájemné spolupráce byly realizovány vývojové práce v rozsahu stovek hodin. Schopnost elegis s.r.o. rychle a pružně reagovat na naše požadavky představuje výraznou podporu našich činností a usnadňuje naše podnikání."

- Mgr. Radek Patočka. jednatel PANEP s.r.o.

UNIS-N, spol s.r. o.

"​V roce 2009 mi došla trpělivost s mým stávajícím systémem a jeho dodavatelem. Rozhodl jsem se tuto situaci řešit výběrem nového systému. Nebyl jsem spokojen v oblasti plánování a řízení výroby v unis-n spol. s r.o., protože to bylo příliš složité. Dále jsem postrádal manažerské výstupy, které by mi poskytovali informace o firmě. situace u nás byla taková, že se nedodržovali termíny vůči zákazníkům a chyběl přehled o rozpracovanosti jednotlivých zakázek. Velmi složitě jsme zjišťovali skutečné náklady výroby a zdali byla zakázka vůbec zisková. Když tuto situaci zpětně zhodnotím, tak se divím, že jsem to neřešil dříve. Nestíhali jsme realizovat tolik zakázek, jako stíháme dnes a díky chybějícím informacím se mnohdy pracovalo ve stresu a nervozitě.

Hodně důležité pro nás byly také nabízené servisní služby a odborná znalost dodavatele. Po velmi důkladném a podrobném vyhodnocení nabízených řešení jsem vybral systém SAP Business One a ELEGIS Production. Obával jsem se, že  systém sap bude hodně drahý, složitý a že je určen především velkým firmám, tudíž že nebude vyhovovat naší menší společnosti. Nebyl jsem nadšený ani ze vzdálenosti dodavatele, která je více jak 200 kilometrů.
Všechny reference

SPOLEČNOST V ČÍSLECH

DESÍTKY

LET
V OBORU

STOVKY

REALIZOVANÝCH
PROJEKTŮ

TISÍCE

SPOKOJENÝCH
UŽIVATELŮ

DESETI TISÍCE

PŘIHLÁŠENÍ
ZA DEN

elegis - informační systémy

jsme tu pro vás

Uvažujete o pořízení informačního systému, hledáte technickou podporu nebo potřebujete konzultaci týkající se firemních informačních systémů? Téměř třicet let se věnujeme problematice poradenství v oblasti optimalizace firemních procesů pro společnosti různého zaměření a velikostí. Neváhejte se s námi spojit.

Prostřednictvím telefonu jsme Vám k dispozici téměř neustále, přes den, brzy ráno ale i pozdě večer. Pokud si to situace vyžaduje, tak i o víkendu.

 
KONTAKTOVAT