Elegis production
Informační systém pro malé
i velké výrobní, montážní a konstrukční firmy

Chcete mít aktuální přehled o rozpracovanosti zakázek?;Jednoduše porovnat plán a skutečnost?;Přehledně plánovat subdodávky materiálu?

Elegis Production varianta

BUSINESS
Jednoduché, přehledné a cenově dostupné řešení do několika dnů

BUSINESS
Jednoduché, přehledné a cenově dostupné řešení do několika dnů

Varianta BUSINESS pokrývá nejpotřebnější agendy pro malé a střední společnosti, které se rozhodli pro implementaci nového informačního systému a chtějí vše mít vyřešeno do několika dnů.
 

Už Vás nebaví řízení zakázek v excelech, chcete okamžité a přehledné vyhodnocení ekonomiky, podporu manažerského řízení, znát dění na jednotlivých stavbách A TO HNED? Právě pro Vás jsme připravili ELEGIS PRODUCTION ve variantě BUSINESS. Pokryje všechny procesy od získání zakázky, její realizaci až po úplné ukončení.

Elegis Production varianta

PROFESSIONAL
Komplexní systém pro řízení firem všech velikostí

PROFESSIONAL
Komplexní systém pro řízení firem všech velikostí

Plánujete, řídíte, organizujete, vedete, … a firemní procesy jsou čím dál tím složitější, množství informací neustále narůstá? Informační systém ELEGIS PRODUCTION ve variantě PROFESSIONAL spolehlivě pokryje i náročnější procesy výrobních společností všech velikostí.
 

Varianta PROFESSIONAL je komplexní sytém, který obsáhne každou firemní oblast a nabízí řadu specializovaných nástrojů. Pokryje všechny procesy od získání zakázky, její realizaci až po úplné ukončení. Moduly přizpůsobíme Vašim potřebám a Vy si můžete vybrat jen to, co skutečně potřebujete.

Elegis Production varianta

ENTERPRISE
Rozsáhlé řešení vyvinuté na míru Vaší společnosti

ENTERPRISE
Rozsáhlé řešení vyvinuté na míru Vaší společnosti

ELEGIS PRODUCTION ve variantě ENTERPRISE je rozsáhlý, vysoce výkonný a robustní systém, který se dokonale přizpůsobí Vašim specifickým požadavkům, ať už jsou jakékoliv.
 

ELEGIS PRODUCTION ENTERPRISE je určen především společnostem, které chtějí detailně propracované řešení 100% dle vlastních představ a nebo přímo vytvořit system “na míru”.
 

Pokryje všechny procesy od získání zakázky, její realizaci až po úplné ukončení. Automatizované nástroje pro Vás aktuálně počítají ekonomiku jednotlivých zakázek, efektivitu zaměstnanců a jednotlivých procesů. Vše na míru Vaší společnosti.

Informační systém

ELEGIS PRODUCTION

je určen pro výrobní společnosti všech velikostí a zaměření, jak pro sériovou, tak i zakázkovou výrobu. Jedná o systém cíleně navržený pro firmy zabývající se výrobou i následnou montáží a servisem.
PŘÍNOSY POUŽÍVÁNÍ ELEGIS PRODUCTION
FUNKCIONALITY ELEGIS PRODUCTION
PROČ PRÁVĚ ELEGIS PRODUCTION

PŘÍNOSY POUŽÍVÁNÍ ELEGIS PRODUCTION

Systém pro plánování a řízení výroby ELEGIS PRODUCTION představuje komplexní výrobní informační systém, tzn. speciální nástroj pro přípravu, plánování, řízení a kontrolu jednotlivých oblastí výroby pokrývající kompletně celý výrobní cyklus od převzetí objednávky až po expedici výrobků k odběratelům.

Modulárnost systému zákazníkům umožňuje vybrat si jen ty funkcionality, které potřebuje, jako je sběr výrobních dat, aktuální sledování materiálového toku, dispečerské řízení výroby a její krátkodobé plánování, řízení kvality, řízení údržby, správa procesů apod. Nasazením systému se výrazně zvýší „viditelnost“ všech výrobních a logistických procesů i jejich kvalita a efektivnost. Výroba je tak řízena a vyhodnocována online, na základě přesných a spolehlivých dat získávaných v řadě případů přímo z technologického nebo logistického procesu, tedy bez možného negativního vlivu člověka.

 
 • Poskytuje okamžitý a aktuální pohled o rozpracovanosti jednotlivých zakázek
 • Dostává náklady pod kontrolu
 • Umožňuje odvádění operací pomocí čteček čárových kódů přímo ve výrobě
 • Zjednodušuje hodnocení pracovníků, vytváří výkaz práce
 • Přináší přehled a pořádek napříč celou společností
 • Umožňuje jednoduše a přehledně vypočítat kalkulaci výrobku a po ukončení výroby porovnat skutečné a plánované náklady
 • Poskytuje aktuální data pro rozhodování, optimalizaci výrobních procesů
 • Podporuje obchod – přesné termíny vyhotovení zakázek, dodací lhůty
 • Uchovává historii a umožnuje se z ní poučit
 • Včas a sám informuje o událostech, které vyžadují pozornost
 • Umožní plánovat, objednávat a řídit kooperanty
 • Pomáhá organizovat práci, zadávání a kontrolu plnění úkolů, plánovat personální zdroje
 • Funkcionalita kapacitního plánování umožňuje rychle a jednoduše vytvořit plán výroby, provádět simulace nejrůznějších situací a změn
 • Pomáhá se stanovením nabídkové ceny na základě již realizovaných projektů
 • Pracuje on-line: informace se automaticky a okamžitě po zadání propíší do všech agend a databází, ve kterých se s nimi pracuje
 • Zefektivňuje reklamační proces
 • Organizuje smlouvy, kontroluje plnění smluv apod.
Elegis online
 

Elegis online

NA POČÍTAČI, TABLETU I MOBILU, V TERÉNU NEBO V KANCELÁŘI

 

ELEGIS PRODUCTION obsahuje kompletní fukčnost pro práci na stavbách nebo kdekoliv v terénu

S ELEGIS ONLINE máte přístup do ELEGIS PRODUCTION kdykoliv a odkudkoliv. Přímo v terénu poskytuje informace o průběhu zakázky, ekonomice staveb, výkonu jednotlivých pracovníků nebo technickou dokumentaci.

Je určen ke sledování menších zakázek, ale i průběhu složitých projektů  Více informací zde
 

ELEGIS CLOUD

JEDNODUŠE A KDEKOLI, CLOUDOVÉ ŘEŠENÍ NA MÍRU ELEGIS PRODUCTION

 

ELEGIS CLOUD nabízí možnost uložení informačního systému a ukládaných dat prostřednictvím internetu, čímž šetří náklady na nákup drahého HW, personální náklady na IT pracovníky a také Váš čas.

Prostřednictvím ELEGIS CLOUD můžete systém použít kdykoli a odkudkoli.  Více informací zde
ELEGIS CLOUD

MOŽNOSTI POŘÍZENÍ A FINANCOVÁNÍ SYSTÉMU

Financování informačního systému ELEGIS PRODUCTION umíme přizpůsobit každému konkrétnímu zákazníkovi, dle jeho možností a požadavků.

Pro více informací nás neváhejte kontaktovat a dohodnout si osobní schůzku.

Další moduly

Business Intelligence přináší celkové zvýšení úrovně řízení a kontroly celé společnosti, v jejímž důsledku dochází k omezení zbytečných výdajů a potažmo s tím i ke zvýšení ziskovosti. Ptáte se proč? Čťete další informace o manažerských nástrojích Business Intelligence v následující stránce.
více
KAPACITNÍ PLÁNOVÁNÍ

Kapacitní plánování výroby ELEGIS APS je určeno pro všechny podniky (bez ohledu na velikosti a zaměření), které potřebují a chtějí problematiku kapacitního plánování řešit.  Pracujte se zdroji, kapacitami, jednotlivými výrobními pracovišti, řiďte stroje a linky, montážní prostory, prakticky vše, co souvisí s výrobou.
více
Manažerský informační systém zahrnje operativní řízeníí, výstrahy a upozornění, přehledné grafické výstupy, mobilní výstupy, přehled o situaci ve společnosti, účinné přecházení problémům atd. 
více
Načíst další

ATC Styl, s.r.o.

Společnost ATC Styl s.r.o. se zabývá zakázkovou výrobou CNC kovoobráběním nerezových a uhlíkových ocelí, slitin hliníku, mědi a plastů. Při mém nástupu do firmy na pozici ředitele bylo z mých prvních úkolů řešit komplexní informační systém pro správu zakázek a výroby. Společnost Elegis s.r.o. jsme zvolili na základě výběrového řízení, kdy jsme hodnotili schopnost potencionálních dodavatelů řešit úskalí našich potřeb a specifikace výroby.

Koncem roku 2014 proběhla vlastní implementace, hodně úsilí bylo věnováno napojení IS výroby ELEGIS Production na ekonomický systém DUEL od Ježek Software. Během cca 6-ti měsíců jsme nastavili a odladili běh systému výroby, aby co nejvíce vyhovoval potřebám společnosti a to zejména:
 • Propojení příjmu zakázek z DUEL do IS výroby
 • Generování výrobních příkazů z technologie
 • Terminály pro odvádění operací ve výrobě a odepisování hutního materiálu a polotovarů pro výrobu
 • Propojení výroby a skladu výrobků při expedici a následné fakturaci výrobků  
 • Definice a nastavení pracovišť a jejich nákladů výroby

Green Project S.r.o.

"V RÁMCI ROZVOJE SPOLEČNOSTI JSME V ROCE 2007 DOSPĚLI K POTŘEBĚ POŘÍZENI A IMPLEMENTACE INFORMAČNÍHO SYSTÉMU. VYBÍRALI JSME Z PŘEDNÍCH HRÁČŮ NA TUZEMSKÉM TRHU S VIZI ROZŠIROVÁNI FIRMY A VARIABILITOU SYSTÉMU. VYBRALI JSME ŘEŠENÍ OD FIRMY SAP VERZI SAP BUSINESS ONE. PROŠLI JSME ANALÝZOU A IMPLEMENTACÍ U DNES JIŽ NEEXISTUJÍCÍ FIRMY A PO PÁR MĚSÍCÍCH ZJISTILI ŽE NEJSME SPOKOJENÍ. NÁSLEDNĚ JSME SI NAŠLI FIRMU ELEGIS, KTERÁ NÁM DOKÁZALA NABÍDNOUT A ZAJISTIT ŘEŠENI PŘÍMO PRO NÁS NA MÍRU SE KTERÝM JSME SPOKOJENI. ELEGIS JE PRO NÁS KVALITNÍM PARTNEREM NA KTERÉHO SE DÁ SPOLEHNOUT A DOKÁŽE VYŘEŠIT NAŠE POŽADAVKY. PERSONÁL PRACOVNÍKŮ JE VSTŘÍCNÝ A JEJICH SCHOPNOSTI JSOU NA VYSOKÉ TECHNICKÉ ÚROVNI. 

"INFORMAČNÍ SYSTÉM NÁM DLOUHODOBÉ PŘINÁŠÍ ZEFEKTIVNĚNI NAŠICH PROCESŮ, RYCHLOU DOSTUPNOST INFORMACI, PŘEHLED O NÁKLADOVOSTI ZAKÁZEK A RYCHLOU ANALÝZU DAT V DLOUHODOBÉM HORIZONTU COŽ JE VELKÝM PŘÍNOSEM."
 
- LUKÁŠ NOVOTNÝ, JEDNATEL SPOLEČNOSTI A ŘEDITEL

Jablotron Alarms a.s.

JABLOTRON ALARMS a.s. je dynamickou společností s tradicí od roku 1990. Patří k celosvětově významným dodavatelům bezpečnostní techniky. Významnou součástí informačního systému je technologická příprava výroby a simulace kalkulací. V tomto ohledu je nám nezastupitelným pomocníkem systém ELEGIS Production, který používáme od roku 2003.

Před zavedením ELEGIS Productionbylo provozováno v Jablotronu několik sw aplikací pro řízení TPV, výroby a kalkulací, které nebyly vzájemně provázány a nestačily se již přizpůsobovat rostoucím požadavkům. Zavedením systému jsme získali jednotné prostředí pro evidenci technologie, řízení výroby včetně sledování nákladů, evidenci výrobních/metrologických pomůcek a účinný nástroj pro výpočet kalkulací.

Později přibyl i modul workflow pro sledování vývojových prací a souvisejících nákladů.

KALÁB, spol s.r.o.

Společnost Elegis s.r.o. pro nás realizovala dodávku a implementaci systému pro řízení stavební firmy. Mohu potvrdit, že v rámci celé implementace i následného rozvoje a servisu, který probíhá do současnosti, byly vždy dodrženy dohody a přísliby. Elegis plní nadstandardně svoje závazky a obratem řeší reklamace, pokud se vyskytnou. Oceňuji také odbornou znalost pracovníků Elegis, kteří nám mnohdy dobře poradili. V roce 2010 jsem se rozhodl pořídit do firmy Kaláb – stavební firma, spol. s r.o. informační systém. Neměl jsem žádný přehled o spotřebě materiálů, nepočítám-li faktury dodavatelů.

Stejně to bylo i u ostatních subdodávek – ne zrovna jednoduše jsme třeba kontrolovali, zda subdodavatelé nevyfakturovali více. Neumím přesně vyčíslit náklady, které v souvislosti s tím vznikaly, ale odhadem to bylo cca 500.000 ročně. Ve firmě jsme neměli komplexní systém, který by informace o zakázkách přehledně evidoval na jednom místě. Sledování staveb se tak hodně omezovalo na informace z faktur a různé Excely, které byly uloženy na serveru. Zajištění informovanosti o aktuálním stavu zakázek v celé firmě nebylo tak zrovna jednoduché a někdy tyto informace chyběly, nebo přicházely pozdě. Poptal jsem několik firem, které dodávají informační systémy. zvažovali jsme nejen cenu, ale i vhodnost systému právě pro stavební firmu, jako jsme my. Osobně považuji podnikání v oboru stavebnictví a v oboru implementace informačních systémů za velmi podobné. Naprosto zásadní je v obou oborech schopnost a ochota přiznat si chyby a pak je rychle vyřešit.

OHL ŽS, a.s.

ELEGIS s.r.o. realizuje pro naši společnost vývoj aplikací a systémů nejrůznějšího charakteru a rozsahu, a dále vyvíjí nové moduly stávajících informačního systému nebo upravuje a rozšiřuje funkcionalitu existujících systémů již od roku 1996. Pro takto vyvinuté aplikace, systémy nebo moduly systémů ELEGIS dlouhodobě poskytuje podporu a servis a dále pokračuje na jejich rozvoji.

Vývoj a rozvoj je realizován na základě našeho zadání podle momentálních potřeb naší společnosti a trhu. Ceny a termíny realizace respektují dohodnuté podmínky. V rámci vývoje a rozvoje ELEGIS s.r.o. poskytuje konzultační a poradenské služby za účelem návrhu optimálního řešení.
 
​"ZA DOBU VZÁJEMNÉ SPOLUPRÁCE BYLY REALIZOVÁNY VÝVOJOVÉ PRÁCE V ROZSAHU TISÍCŮ HODIN. SCHOPNOST ELEGIS S.R.O. RYCHLE A PRUŽNĚ REAGOVAT NA NAŠE POŽADAVKY PŘEDSTAVUJE VÝRAZNOU PODPORU NAŠICH ČINNOSTÍ A USNADŇUJE NAŠE PODNIKÁNÍ."
 
- ING. JAN NOVÁK, VEDOUCÍ ODBORU IT A TELEKOMUNIKACE

PANEP s.r.o.

"Elegis s.r.o. realizuje pro naši společnost vývoj aplikací a systémů nejrůznějšího charakteru a rozsahu, a dále vyvíjí nové moduly stávajících informačního systému nebo upravuje a rozšiřuje funkcionalitu existujících systémů. Pro takto vyvinuté aplikace, systémy nebo moduly systémů elegis dlouhodobě poskytuje podporu a servis a dále pokračuje na jejich rozvoji.

vývoj a rozvoj je realizován na základě našeho zadání podle momentálních potřeb naší společnosti a trhu. Ceny a termíny realizace respektují dohodnuté podmínky. V rámci vývoje a rozvoje elegis s.r.o. poskytuje konzultační a poradenské služby za účelem návrhu optimálního řešení.

Za dobu vzájemné spolupráce byly realizovány vývojové práce v rozsahu stovek hodin. Schopnost elegis s.r.o. rychle a pružně reagovat na naše požadavky představuje výraznou podporu našich činností a usnadňuje naše podnikání."

- Mgr. Radek Patočka. jednatel PANEP s.r.o.

UNIS-N, spol s.r. o.

"​V roce 2009 mi došla trpělivost s mým stávajícím systémem a jeho dodavatelem. Rozhodl jsem se tuto situaci řešit výběrem nového systému. Nebyl jsem spokojen v oblasti plánování a řízení výroby v unis-n spol. s r.o., protože to bylo příliš složité. Dále jsem postrádal manažerské výstupy, které by mi poskytovali informace o firmě. situace u nás byla taková, že se nedodržovali termíny vůči zákazníkům a chyběl přehled o rozpracovanosti jednotlivých zakázek. Velmi složitě jsme zjišťovali skutečné náklady výroby a zdali byla zakázka vůbec zisková. Když tuto situaci zpětně zhodnotím, tak se divím, že jsem to neřešil dříve. Nestíhali jsme realizovat tolik zakázek, jako stíháme dnes a díky chybějícím informacím se mnohdy pracovalo ve stresu a nervozitě.

Hodně důležité pro nás byly také nabízené servisní služby a odborná znalost dodavatele. Po velmi důkladném a podrobném vyhodnocení nabízených řešení jsem vybral systém SAP Business One a ELEGIS Production. Obával jsem se, že  systém sap bude hodně drahý, složitý a že je určen především velkým firmám, tudíž že nebude vyhovovat naší menší společnosti. Nebyl jsem nadšený ani ze vzdálenosti dodavatele, která je více jak 200 kilometrů.
Všechny reference

SPOLEČNOST V ČÍSLECH

DESÍTKY

LET
V OBORU

STOVKY

REALIZOVANÝCH
PROJEKTŮ

TISÍCE

SPOKOJENÝCH
UŽIVATELŮ

DESETI TISÍCE

PŘIHLÁŠENÍ
ZA DEN

elegis - informační systémy

jsme tu pro vás

Uvažujete o pořízení informačního systému, hledáte technickou podporu nebo potřebujete konzultaci týkající se firemních informačních systémů? Téměř třicet let se věnujeme problematice poradenství v oblasti optimalizace firemních procesů pro společnosti různého zaměření a velikostí. Neváhejte se s námi spojit.

Prostřednictvím telefonu jsme Vám k dispozici téměř neustále, přes den, brzy ráno ale i pozdě večer. Pokud si to situace vyžaduje, tak i o víkendu.

 
KONTAKTOVAT